Zpět

Panenka na hraní s umělou inteligencí?

Přidáno: 3. 4. 2017 07:35:12 Počet shlédnutí: 3022

03 Duben 2017

Tak na to si zřejmě budeme muset ještě trochu počkat. Nicméně našim dětem se může takto jevit novinka od největšího světového výrobce vzdělávacích hraček, firmy Vtech: Little Love - Mluvící miminko

Panenka na hraní s umělou inteligencí?

Snad každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. A většina rodičů také již dnes ví, že v určitém věku může správně zvolená hračka dítěti pomáhat s rozvojem slovní zásoby, motoriky, rozvíjet logické myšlení a například získávat i správné návyky. Little Love - Mluvící miminko je zábavná hračka, určená pro malé děti již od 2 let. Také tato hračka přidává k běžné „hrací" hodnotě i něco navíc. To „něco" je především snaha o rozvíjení slovní zásoby, správné výslovnosti, rozvoj empatického cítění a jemné motoriky. V neposlední řadě pak dává radost ze hry, formuje správné návyky a rozvíjí fantazii dítěte.
Růst slovní zásoby je důležitý pro dítě v každém věku. Ale přibližně do 6,5 let je rozvoj v této a souvisejících oblastech pro dítě klíčový. Přibližně v 18 měsících dítě bývá schopno aktivně využívat kolem 50 slov, ve 2 letech to už může být kolem 250 slov i více. Kolik toho každé dítě zvládne, závisí jak na jeho vrozených schopnostech, tak na míře související stimulace, které se mu dostává. V tomto jsou samozřejmě nejdůležitější sami rodiče, případně další blízké osoby, avšak čím více různých podnětů můžeme dítěti poskytnout, tím lépe. A právě k procvičování základní slovní zásoby Mluvící miminko - Little Love výrazně přispívá.

miminko little love
Mluvící miminko Little Love je odlišné od jiných podobných hraček především tím, že s dítětem aktivně komunikuje, opakuje po něm slova i celé věty a společně i „trénují" správnou výslovnost také s pomocí 3 přiložených obrázkových knížek. Mluvící miminko Little Love má 3 stupně vývoje. Po zakoupení se nachází v nejnižším stupni, ve které roztomile žvatlá (bez šišlání) první slůvka, a ani opakovaným slovům, které ho dítě učí, není moc rozumět (stejně jako skutečnému miminku). Radost dítěti přináší také další způsoby hry, ve kterých dává miminku mlíčko, dudlík nebo si spolu zabroukají hezké melodie. Po několika opakováních všech způsobů hry a výuky se Mluvící miminko Little Love „přesune" do druhého stupně vývoje. Tady už umí miminko mnohem více slov a vět. Také při učení slov už miminko opakuje srozumitelně a dokáže i děti pobavit dalšími rozpustilými frázemi. Další hrou se dítě spolu s miminkem mohou dostat až do nejvyššího stupně vývoje. V této úrovni toho umí Mluvící miminko Little Love už opravdu mnohem více. Přečte samo všechny knížky, po dítěti opakuje slova i věty krásně srozumitelně a učí děti zpívat písničky (Pec nám spadla, Holka modrooká, Spi děťátko spi, Šla Nanynka do zelí). Písničky nejprve zazpívá celé a následně úmyslně vynechává část textu, tak aby se děti snažily zpívat samostatně a naučily se text.
Tři obrázkové knížky, které jsou součástí balení, představují dětem věci z domácnosti, zvířátka, jídlo a pití.

mluvici miminko little love
Tlačítkem "Číst" se spustí hra se čtením obrázkových knížek. Miminko je podle úrovně buď čte samo, nebo společně s dětmi. Například také slovy „Čti první, a já budu opakovat po tobě" vyzývá děti ke komunikaci. Pokud dítě říká, co vidí v knížce, miminko se snaží po dítěti opakovat.
Tlačítkem „Mluvení" aktivuje dítě hru, při které je, mimo jiné, miminkem provokováno k mluvení a odpovídání na jeho otázky. Například: „Jak se jmenuješ"?, „Jakou barvu mají tvé vlasy"? apod.
Po stisku tlačítka „Péče" vyžaduje miminko, nakrmit, dudlík nebo třeba pohádku na dobrou noc.

Závěrem bychom měli říci, že společně s vývojem řeči u dětí úzce souvisí i rozvoj motoriky a logického myšlení. Všechny tyto oblasti, v neobvykle velkém rozsahu, Mluvící miminko Little Love zahrnuje. Dítě se musí naučit ovládat různá tlačítka, rozumět dobře instrukcím, starat se o miminko (napít, dát dudlík, přečíst pohádku) a v neposlední řadě listovat v přiložených knížkách, poznávat a popisovat věci, které v nich objeví. Ačkoliv pro nás dospělé jsou tyto úkony často jednoduché a nezábavné, dítěti přinášejí mnoho nových důležitých podnětů a stimulací rozvíjejících slovní zásobu, logické a kreativní myšlení, empatické cítění, správné návyky i manuální dovednosti.
Little Love - Mluvící miminko vyrábí a dodává na český trh společnost VTech. Více informací můžete také získat na stránkách výhradního distributora na adrese: https://www.vtechcz.cz/little-love-mluvici-miminko

 

Diskuse

(8 komentářů)

Little Love VTECH 24. 9. 2018 07:31:44
Little Love Horáková 23. 7. 2018 14:01:19
Little Love Vtech 24. 6. 2018 17:22:57
Little Love Kracmarova 24. 6. 2018 17:20:45
Jak velké je miminko VTECH 13. 11. 2017 07:11:40
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení